O Nas

O firmie

Grupa PragmaGO – wszechstronne finansowanie sektora MŚP 

Specjalizujemy się w usługach finansowych, skierowanych do mikro, małych i średnich firm. Nasze rozwiązania tworzymy od podstaw – jesteśmy zarówno źródłem finansowania, jak i twórcą technologii, niezbędnej do ich dystrybucji w zróżnicowanych kanałach. 

Nasza MISJA 

Wspieramy przedsiębiorców w codziennej działalności i razem z nimi zmieniamy polską gospodarkę. W odpowiedzi na potrzeby firm MŚP tworzymy rozwiązania, które pozwalają im uzyskać stały i stabilny dostęp do finansowania. Dzięki temu przedsiębiorca uzyskuje bezpieczeństwo finansowe, może się rozwijać i osiągać kolejne cele biznesowe. Stale inwestujemy w technologię, aby proces pozyskiwania finansowania wymagał od klienta minimalnego zaangażowania.  Jesteśmy na „wyciągnięcie ręki” – w miejscu i czasie, w których klient nas potrzebuje.

Nasze WARTOŚCI

Odpowiedzialność:

 • za wyniki całej firmy niezależnie od zajmowanego stanowiska,
 • za i wobec ludzi, z którymi współpracujemy oraz dla których świadczymy usługi,
 • za zachowanie najwyższych standardów, dokładność, solidność i sumienność,
 • za środowisko naturalne i harmonijny rozwój społeczeństwa.

Rozwój:

 • chcemy podnosić stale swoje kwalifikacje,
 • pracujemy kreatywnie, w oparciu o nowoczesne technologie,
 • wiele naszych rozwiązań technologicznych tworzymy od podstaw.

Współpraca:

 • jesteśmy silni siłą zespołu

Struktura Grupy PragmaGO 

W 2021 r. większościowym akcjonariuszem PragmaGO SA został Polish Enterprise Funds SCA (jako Jednostka Dominująca w stosunku do Jednostki Dominującej).   

W skład Grupy Kapitałowej PragmaGO wchodzą:

PragmaGO SA 

Jednostka Dominująca i instytucja finansowa z ponad 25-letnim doświadczeniem, stanowiąca źródło finansowania klientów. PragmaGO SA pozyskuje finansowanie m.in. poprzez emisje obligacji na rynku Catalyst, czy dzięki współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Spółka utrzymuje najwyższe w sektorze pozabankowym kapitały własne przy niskich wskaźnikach zadłużenia. To gwarancja realizacji nawet dużych i długoterminowych projektów.  

Marka PragmaGO 

Pewnie jak w banku, tylko wygodnie i szybko 

Odbiorcą komunikacji marki PragmaGO są przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z szybkiego i łatwo dostępnego finansowania.  

Dystrybucja usług pod marką PragmaGO odbywa się online (pragmago.pl) oraz poprzez sieci brokerskie, współpracujące z PragmaGO.  Należą do nich np. Expander, Notus Finance, czy Platinum Financial. 

Produkty pod marką PragmaGO: 

 • faktoring – elastyczny i dostępny online. Finansujemy faktury w oparciu o stałą umowę lub współpracę od czasu do czasu, na małe i duże kwoty (od 500 zł do 15 mln zł). Gwarantujemy wsparcie doradcy klienta oraz darmowe ubezpieczenie i monitoring należności w faktoringu ze stałą umową. 
 • pożyczki online – ratalne, celowe (na wydatki firmowe) oraz finansowanie podatków i ZUS.  

Klienci PragmaGO mają dostęp do Strefy Klienta – platformy online, w której mogą zarządzać swoimi produktami finansowymi z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie. W Strefie Klienta klient może m.in. jeszcze szybciej zamieniać faktury na gotówkę, dodawać i usuwać kontrahentów, a także wnioskować o zmianę np. limitu faktoringowego – online, bez dodatkowych formalności. 

PragmaGO.tech 

Jednostka Zależna od PragmaGO SA, dostawca technologii. Zespół PragmaGO.tech tworzy prawie 40 developerów i specjalistów UX/UI oraz doświadczonych managerów. Spółka tworzy własne rozwiązania i procesy technologiczne – zarówno w obszarze analityki, ryzyka finansowania i scoringu, środowiska klienta online, jak i integracji z ekosystemem partnerów.  

Marka PragmaGO.tech 

You do the business, we`ll do the finance.  

To marka dla innowacyjnych produktów embedded finance. Odbiorcami komunikacji marki są partnerzy i potencjalni partnerzy, którzy chcą zintegrować usługi finansowe w swoim środowisku i oferować je klientom biznesowym. Należą do nich np. platformy marketplace, operatorzy kart płatniczych, dostawcy oprogramowania dla sklepów SaaS. Integracja partnerska wymaga wykorzystania nowoczesnej technologii, którą dostarcza zespól ekspertów ITDzięki implementacji usług embedded finance, partnerzy PragmaGO.tech zwiększają zyski, konkurencyjność i budują lojalność swoich klientów. PragmaGO.tech wraz z partnerem tworzą efekt synergii – w jednym momencie docierając do setek tysięcy przedsiębiorców, którzy otrzymują dostęp do finansowania swojej działalności tam, gdzie realizują swój biznes.  

Produkty pod marką PragmaGO.tech:

 • Buy Now Pay Later – płatności odroczone w e-commerce dla przedsiębiorców. Limity finansowania nawet do 50 tys. zł, okresy spłat dostosowane do potrzeb segmentu B2B (możliwe również w ratach). 
 • Merchant Cash Advance – finansowanie w modelu Revenue-Based Financing, którego podstawą jest ścisła integracja techniczna z parterem. Firma otrzymuje indywidualną propozycję finansowania w środowisku partnera. Jest ona wyliczona m.in. na podstawie danych historycznych współpracy z partnerem (obroty, wartość transakcji). Możliwość spłaty w ratach dostosowanych do sezonowości biznesu. 

Partnerzy PragmaGO.tech mają dostęp do Strefy Partnera panelu online, w którym mogą sprawdzić rozliczenia, statusy umów, a także pobrać przydatne materiały marketingowe i integracyjne.

Monevia Sp. z o.o 

To lider na rynku finansowania pojedynczych faktur sprzedażowych (invoice discountingu). Wspiera firmy, które potrzebują elastycznego, szybkiego i łatwego dostępu do finansowania swoich działalności. Mikro i mali przedsiębiorcy mogą spieniężać swoje faktury zawsze wtedy, gdy tego potrzebują – bez stałej umowy faktoringowej i zobowiązań z niej wynikających. Cały proces odbywa się online, pozostawiając klientom pełną decyzyjność w zarządzaniu swoimi należnościami. Monevia wypracowała bardzo dobre rozwiązania User Experience, dzięki którym możliwe jest finansowanie należności o niskich nominałach (już od 700 PLN lub 200 EUR), przy wstępnym limicie na poziomie 50 000 PLN. Rozwiązania Monevii są doceniane szczególnie przez przewoźników i firmy działające w segmencie TSL, gdzie czas dostępu do środków jest kluczowy dla realizacji kolejnych zleceń. 

Brutto sp. z o.o.  

Jednostka Zależna od PragmaGO SA.   

Pozostałe Spółki będące podmiotami powiązanymi: 

 • Pragma Adwokaci spółka komandytowa 
 • Pragma Faktor Sp. z o.o.  
 • NPL Nova S.A. 
 • Pragma 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny 
 • Aseo Paper Sp. z o.o. 
 • Guardian Investment Sp. z o.o. ( dawnej Pragma Finanse Sp. z o.o.) 

Władze Grupy PragmaGO 

Tomasz Boduszek 

Prezes Zarządu, Chief Executive Officer 

Od 2011 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu PragmaGO SA. Grupę PragmaGO tworzył od podstaw. Windykacyjny start-up z kapitałem początkowym o wartości 50 tys. zł przekształcił w dynamicznie rozwijający się fintech. Tomasz Boduszek ma doświadczenie w skutecznym rozwijaniu biznesu poprzez M&A. Uczestniczył w ośmiu tego typu transakcjach (w tym dziewięciokrotnie w roli CEO strony kupującej oraz sześciokrotnie w roli CEO strony sprzedającej, a wartość transakcji wyniosła kilkaset mln zł). Od 2022 roku zarządzał różnymi spółkami z Grupy PragmaGO, wprowadzając je na New Connect, rynek podstawowy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz rynek obligacyjny Catalyst.  

Jacek Obrocki 

Wiceprezes Zarządu, Chief Financial Officer 

Ekonomista z ponad 20-letnim doświadczeniem, które zdobywał m.in. jako dyrektor wydziału bankowości inwestycyjnej w Domu Maklerskim BDM. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjne oraz analityce finansowej i giełdowej. Uzyskał m.in. tytuł Chartered Financial Analyst (CFA), ukończył liczne szkolenia z zakresu JBO, MBO, M&A, rachunkowości (PSR, IAS, US GAAP), prawa o publicznym obrocie papierami wartościowymi, prawa handlowego. Ekspert PragmaGO w zakresie analizy rynków finansowych i makroekonomii, wypowiadający się m.in. dla Puls Biznesu i portali specjalistycznych, jak obligacje.pl, inwestycje.pl. 

Danuta Czapeczko 

Wiceprezes Zarządu, Chief Growth Officer 

Ma ponad 16 lat doświadczenia w obszarze marketingu i zarządzania sprzedażą. Z PragmaGO jest związana od 2011 roku. Specjalizuje się w usługach embedded finance dla biznesu, wprowadzając na rynek nowe rozwiązania dla polskich przedsiębiorców. Koordynuje pracę zespołu menedżerów, odpowiedzialnych za współpracę z takimi partnerami jak Allegro, imoje, Polskie ePłatności czy InFakt. Prelegentka podczas branżowych paneli dyskusyjnych, w tym „Fintech and E-commerce Linking Days”, „Risk and Supervision Meeting”, „E-commerce. Szanse, trendy, wyzwania”.  

Łukasz Ramczewski 

Wiceprezes Zarządu, Chief Sales Officer 

Menedżer z ponad 12-letnim doświadczeniem w obszarze rynków finansowych, faktoringu i finansowania sektora MŚP. Od 2010 roku związany zawodowo z PragmaGO, gdzie od 2018 roku pełni rolę dyrektora ds. sprzedaży, kierując kilkunastoosobowym zespołem. Bierze czynny udział w tworzeniu produktów i rozwiązań finansowych w oparciu o zmieniające się potrzeby polskich przedsiębiorców. Prowadzi szkolenia z zakresu faktoringu, skierowane do brokerów finansowych.  

Wojciech Bublik 

Prezes Zarządu PragmaGO.tech, Chief Technology Officer 

Pierwsze swoje zawodowe kroki stawiał w banku BPH S.A.. W latach 2007-2012 związany z software house’em Empathy, a następnie przez trzy lata z Grupą Unity. Przeszedł przez wszystkie stopnie IT – od programisty po dyrektora – by w końcu, w 2015 roku, rozpocząć współpracę z PragmaGO. Przez pierwszych 6 lat obejmował stanowisko CEO PragmaGO.tech, a od 2021 roku również CTO w PragmaGO S.A. Zarządza prawie czterdziestoosobowym zespołem developerów, specjalistów UX/UI oraz jest odpowiedzialny za strategię technologiczną Spółki. 

Rada nadzorcza:

Dariusz Prończuk – Przewodniczący Rady Nadzorczej  

Michał Kolmasiak – Członek Rady Nadzorczej  

Piotr Lach – Członek Rady Nadzorczej  

Jakub Kuberski – Członek Rady Nadzorczej  

Agnieszka Kamola – Członek Rady Nadzorczej 

Bartosz Chytła – Członek Rady Nadzorczej  

Grzegorz Grabowicz – Członek Rady Nadzorcze 

Poznaj historię PragmaGO SA

2024

 • Przejęcie spółki Monevia

2023

 • Rozpoczęcie współpracy z Polskie ePłatności
 • Nagroda „Fintech Roku” Cashless Fintech, „Partnership Loan Magazine Awards" (za Merchant Finance) oraz „Best e-commerce B2B tool” E-commerce Polska Awards.
 • 3 emisje obligacji zamknięte z ponad 40% redukcją

2022

 • Rekordowe półrocze PragmaGO – 62% wzrostu rok do roku
 • PragmaGO przejęła część spółki Fandla Faktoring

2021

 • Uruchomienie projektu oferowania usług faktoringu w serwisie allegro.pl
 • PragmaGO® zmienia właściciela – spółkę przejmuje Polish Enterprise Funds SCA

2020

 • PragmaGO® przejmuje fintech Brutto.pl
 • Pragma Faktoring zmienia nazwę na PragmaGO®

2019

 • Sprzedaż LeaseLink do mBank

2018

 • Wzrost obrotów zdominowany przez produkty onlinowe oraz pozyskanie o 50% więcej Klientów niż przed rokiem

2017

 • Powstanie projektu PragmaGO®

2016

 • Objęcie udziałów w LeaseLink
 • Objęcie udziałów w Mint Software

2015

 • Pragma Faktoring przekracza 0,5 mld obrotu rocznie

2011

 • Grupa Finansowa Premium zmienia nazwę na Pragma Faktoring

2007

 • Debiut Grupy Finansowej Premium na GPW

1996

 • Powstanie Grupy Finansowej Premium